فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
دستور آشپزی

طرز تهیه ماکارون با قالب سیلیکونی

طرز تهیه ماکارون با قالب سیلیکونی

فهرست مقالات

ماکارون

اولین بار شیرینی ماکارون به طور در فرانسه توسط سرآشپز ایتالیایی ملکه کاترین دو مدیچی در دوران رنسانس معرفی شده است. می توان گفت از قرن نوزدهم، یک ماکارون معمولی به سبک پاریسی با گاناش، باترکریم یا مربا سرو می شود. این شیرینی مرطوب است و به راحتی در دهان ذوب می شود. ماکارون ها را می توان در طیف گسترده ای از طعم های سنتی (تمشک، شکلاتی) و طعم های جدید (فواگرا، ماچا) را می توان نام برد. ساختار اصلی این شیرینی با سفیده تخم مرغ، پودر قند، شکر دانه ریز، پودر بادام و رنگ خوراکی است.

مواد لازم برای تهیه ماکرون خانگی

سفیده تخم مرغ : 2 عدد

پودر بادام : 90 گرم

پودر قند : 120 گرم

عصاره وانیل : 2/1 قاشق چایی خوری

رنگ خوراکی : به مقدار لازم

شکر دانه ریز : 30 گرم

طرز تهیه ماکارون

در مرحله اول سفیده های تخم مرغ را به مدت دو دقیقه در دمای محیط قرار می دهیم تا کمی از رطوبت آن کم شود. در این دو دقیقه پوست بادام هایی که چند ساعت داخل آب مانده را جدا کنید و بعد پس از یک دقیقه که بادام ها خشک شد آن ها را آسیاب کنید. لازم یه ذکر است این بادام آسیاب شده را الک کنید؛ چون بادام ها در حین آسیاب شدن کمی روغن می اندازند و این موضوع ما کارون ها را هنگام پخت دچار مشکل می کند.

در مرحله بعدی پودر بادام و پودر قند الک شده را با هم مخلوط کرده و آن را کنار می گذاریم. سپس سفیده های تخم مرغ را با دور تند همزن برقی می زنیم تا کاملا پف کند. در حین همزدن کم کم شکر را به آن اضافه می کنیم. این مایع را قدر هم میزنیم که به هنگام دوران کردن ظرف خیلی مواد ماکارون به بیرون نریزد و کاملا سفت باشد.

رنگ خوراکی را با عصاره وانیل را با لیسک مخلوط می کنیم. پودر بادام و پودر قند الک شده را به سفیده تخم مرغ پف کرده اضافه کرده و سپس مایع وانیل و رنگ خوراکی را نیز به آن اضافه می کنیم و خوب آن را مخلوط می کنیم تا مایع یکدستی به دست بیاید. مایع شیرینی را داخل قیف میریزیم و صفحه سلیکونی را کمی با قلموی روغنی چرب می کنیم تا برای اطمینان مایع به آن نچسبد. سینی فر را بیرون آورده و قالب مخصوص ماکارون را روی آن قرار می دهیم و با قیف مایع شیرینی را روی دایره ها می ریزیم.

سپس مایه را داخل قیف می ریزیم و قلمو را داخل کمی روغن می زنیم و صفحه سیلیکونی مخصوص ماکارون را با آن چرب می کنیم و سینی فر را بیرون می آوریم و صفحه سیلیکونی را داخل آن قرار می دهیم. مایع شیرین را در جای مشخص قالب ماکارون میریزیم و چندبارانرا به آرامی روی سطح میز می کوبیم تا حباب بین مایع کاملا از بین برود. مایع شیرینی را مدت یک ساعت قالب را در دمای محیط قرار می دهیم بعد از گذشت زمان یعنی وقتی که مایع دیگه به دست نچسبد.

در این حالت فر را روی دمای 150 درجه سانتی گراد قرار میدهیم تا کاملا گرم شود. بعد از پنج دقیقه مایع ماکارون ها را به مدت 20 دقیقه داخل فر قرار میدهیم. پس مدت زمان طی شده سینی را از فر بیرون می آوریم و به آرامی ماکارون ها را از سطح قال جدا می کنیم و بین دو ماکارون می توانید کمی خامه فرم گرفته شده بریزید و نوش جان کنید.

مطاب مشابه

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه سورناپارت