فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
دستور آشپزی

طرز تهیه کرم کارامل

طرز تهیه کرم کارامل

فهرست مقالات

کرم کارامل

این دسر خوشمزه در اواخر قرن بیستم حجم بسیار زیادی از منوهای دسر رستوران های اروپایی را به خود اختصاص داد. این موضوع احتمالاً به دلیل راحتی رستوران‌ دار ها بود که می‌توانستند کرم کارامل را از قبل آماده کنند و مدت زمان زیادی آن هارا نگهداری کنند. در کشورهای مخلف این دسر با طعم دهنده های مختلفی ارائه می شود. یکی از خوشمزه ترین مدل های این دسر جذاب کارامل، بمبئی می باشد. کاستارد کاراملی در شهرهای بزرگتر ساحلی و در مستعمرات سابق پرتغال مانند گوا، دامان و دیو بسیار محبوب است. البته گاهی اوقات، چای ماسالا در کناره اضافه می شود. این غذا یک غذای اصلی در منوی رستوران ها در استراحتگاه های ساحلی در امتداد سواحل هند بوده و همچنین به طور منظم در آشپزخانه های خانگی جوامع انگلیسی-هندی گوان، مالاالی، مانگالور و پارسی ارائه می شود.

مواد لازم برای تهیه کرم کارامل

شیر : 1 فنجان

خامه : 300 میلی لیتر

تخم مرغ : 5 عدد

شکر : 1 فنجان

وانیل : نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه کرم کارامل با قالب سیلیکونی

در مرحله اول تهیه یک کرم کارامل خوب باید خامه و تخم مرغ را از یخچال بیرون آورده تا کاملا هم دمای محیط شوند. سه چهارم لیوان شکر را در یک شیرجوش همراه با یک فنجان آب روی شعله ی کم گاز قرار می دهیم. شکل را که روی حرارت با آب مخلوط کردین می گذاریم کاملا به یک مایع یک دست تبدیل شود. سپس حرات شعله را کم می کنیم تا مایع شکر بجوشد و کمی غلیظ شده و کمی تغیر رنگ بدهد. در این مرحله مایع را از روی حرارت برمیداریم و می گذاریم در هوای محیط خنک شود. در مرحله بعد این مایع را در قالب های سیلیکونی دسر به طور مساوی میریزیم. سپس فر را روی 170 درجه سانتی‌گراد قرار می دهیم تا کاملا گرم شود؛ و بعد قابلمه ای را روی حرارت کم می گذاریم و خامه، شیر، وانیل را داخل آن میریزیم.

همه مواد را باهم مخلوط می کنیم تا جایی که شیر درحال جوشیدن باشد؛ در این حال قابلمه را از حرارت بر میداریم و کنار می گذاریم. تخم مرغ و باقیمانده شکر را در کاسه ایی میریزیم و با دور تند همزن میزنیم تا رنگ آن تغییر کند. در مرحله بعد خامه را به آن اضافه می کنیم و دوباره آن را هم میزنیم تا کاملا یک دست شود.

قالب های سیلیکونی که درون آن شربت ریختیم را داخل سینی فر قرار می دهیم و از مایع شیر، خامه و تخم مرغ داخل آن ها به طور مساوی می ریزیم و تا نصفه قالب ها باکتری آب جوش میریزیم. سپس سینی را به مدت 30 دقیقه داخل فر قرار می دهیم. بعد از 30 دقیقه که مایع داخل فر بود به مدت 15 دقیقه داخل محیط بیرون قرار می دیم تا کمی خنک بشود. در مرحله بعدی قالب را داخل یخچال می گذاریم تا کاملا سفت شود.

بعد از گذشت 30 دقیقه قالب را از یخچال بیرون می آورید و به راحتی قالب را برمیگردانید تا کرم کارامل شما از قالب بیرون بیاید. شما می توانید با میوه یا هر چیز دیگری آن را تزئین کنید.

مطاب مشابه

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه سورناپارت