فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
دستور آشپزی

طرز تهیه شکلات تخته ای

طرز تهیه شکلات تخته ای

فهرست مقالات

همه چیز در مورد شکلات تخته ای

 آیا می توان آن را در خانه و در آشپزخانه معمولی انجام داد. سورنا پارت به شما می آموزد که چگونه شکلات را در خانه، بدون تخته سنگ مرمر، بدون کفگیر، فشارسنج و دستکاری‌های پیچیده به ویژگی‌ای که مدنظرتان است برسانید. (بله! امکان پذیر است).روند کار آنقدر ساده و تمیز خواهد بود که شما فقط از آن به عنوان یک سرگرمی استفاده خواهید کرد تا خود را از فعالیت های دیگر منحرف کنید. من به شما نحوه تولید و رنگ آمیزی محصولات شکلاتی، نحوه دستیابی به رنگ های روشن، نحوه رنگ آمیزی با استفاده از مواد در دسترس (برس ، اسفنج ، انگشتان …) را به شما می‌گویم. شما خواهید آموخت که چه چیزی می تواند به شکلات اضافه شود تا به مورد دلخواهتان برسد.

فقط به این فکر کنید…تمام آنچه شما نیاز دارید یک کاسه ، کفگیر و قالب شکلات است (به عنوان مثال قالبی مانند قالب اهرام من).این مجموعه در حال حاضر به اندازه کافی برای متحیر کردن دوستان، اقوام و مشتریان شما کافی است. اگر رنگ آمیزی ، نقاشی و چند ماده جالب را به اینها اضافه کنیم، یک محصول شکلاتی واقعی بدست خواهید آورد.به طور خلاصه، 5 دقیقه طول می کشد تا قالب شکلات را با رنگ و لایه های دلخواه رنگ آمیزی کنید ، سپس شکلات را در ظرف پردازش می کنیم (7-10 دقیقه صبر کند) و سپس قالب ها را با شکلات پر می کنیم. بعد از 5-7 دقیقه دیگر ، شکلات ها آماده می شوند. می توانید تصور کنید؟ از لحظه طرح (رنگ ، طعم شکلات ، مواد افزودنی) تا  رسیدن به سرو و بار،بیش از نیم ساعت طول نخواهد کشید. و اینها به اندازه سه کاشی از یک شکل هستند ، به نظر من که شگفت انگیز هستند!

بیایید موارد زیر را انجام دهیم…در ابتدا مراحل ساخت نوار شکلاتی را به صورت تصویری به شما نشان می دهم، امیدوارم که بارها و بارها برگردید ، بخوانید ، وارد آن کار شوید و تکرار کنید. در ادامه سعی خواهم کرد مهمترین و مفیدترین دانشی را که بدست آورم را با شما به اشتراک بگذارم تا شما هربار به راحتی به نتیجه‌ی عالی‌تر و کامل‌تری دست یابید.

ابتدا باید شکلات سفید را ذوب کنید (260 گرم). من از شکلات سفید 33 درصد استفاده کردم، این ماده دارای قند کمی است بنابراین محصولات شکلاتی شما طعم بهتری خواهند داشت. شکلات را تا دمای 40-45 درجه گرم کنید. ظرف را روی میز بگذارید تا دما پایین بیاید. من شکلات را با کفگیر سیلیکونی هر 2-3 دقیقه یک بار هم می زدم و به خنک شدن آن کمک می کردم. دما به بهترین صورت با پیرومتر یا دماسنج سوزنی اندازه‌گیری می‌شود.

وقتی دمای شکلات به 33 درجه کاهش یافت،دقیقاً 1٪ وزن شکلات، کره کاکائو  اضافه کنید (من 6/2 گرم اضافه کردم). شکلات را با کفگیر به شدت هم بزنید و به ذوب شدن کره کاکائو در شکلات کمک کنید. شما باید یک شکلات صاف و بدون دانه داشته باشید. مانند تصویر غلظت شکلات را امتحان کنید.کفگیر یا چاقو را به شکلات آغشته کنید و ببینید که شکلات براق می شود. کفگیر را کنار بگذارید. دمای شکلات را با کار کردن سریع با آن یا گرم کردن دوره ای آن با سشوار یا در حمام آب ، حفظ کنید. شکلات آماده است.

مواد اولیه

روغن کاکائو

  • رنگ محلول در چربی
  • دی اکسید تیتانیوم
  • شکلات سفید

برای اینکه شکلات تخته ای جالب تر شود، قالب را رنگ می کنیم. در اینجا از روش ها و ترکیبات مختلف استفاده شده است که من در ادامه در موردش صحبت خواهم کرد. برای درخشش شکلات ، شما همیشه باید قالب را با یک لایه کره کاکائو بپوشانید. من از مقداری کره کاکائو، رنگ قرمز محلول در چربی و دی اکسید تیتانیوم استفاده کردم. همه اینها را داخل قابلمه ریختم و شروع به ذوب کردن روی اجاق گاز کردم. وقتی کره ذوب شد ، من آن را داخل یک لیوان اندازه گیری نیم لیتری ریختم و همه چیز را با مخلوط کن  هم زدم تا رنگ و دی اکسید را به خوبی مخلوط کنم.

مرحله‌ی بعدی فرم دادن با قالب است. من از قالب شکلات با این الگویی استفاده کردم. قاب باید خیلی تمیز باشد ،چون درخشش و برق کار نهایی ما به آن بستگی دارد. ابتدا با نقطه‌ها نقاشی را بکشید. برای این کار کره کاکائو (حدود 40 گرم) و دی اکسید تیتانیوم را به همان روش ذوب کنید. با استفاده از یک برس سفت قطرات را روی قالب اسپری کنید. قالب را به مدت 5-7 دقیقه در یک محیط سرد و یا در یخچال به مدت 3-4 دقیقه قرار دهید.

بعد ،با یک تفنگ اسپری یا اِیربراش ، یک لایه کره کاکائوی صورتی بپاشید. از فاصله 30-35 سانتی متری از روغن اسپری کنید.توجه داشته باشید که من تمام قالب را رنگ نکرده ام. با استفاده از کاردک فلزی کره کاکائوی اضافی اطراف قالب ها را خراش دهید و جدا کنید. اجازه دهید روغن دوباره در جای سرد یا یخچال منجمد شود. در این عکس می توانید کمی بهتر آنچه که در نهایت خواهید دید را ببینید. گر شکلات روی آن درست صاف شود در عرض 2-3 دقیقه به کندی خواهد چرخید.اگراینطور نبود ،آن را دوباره انجام دهید.

قالب را آماده کنید، شکلاتی که دمای آن بین 31 تا33 درجه است را در کیسه شیرینی بریزید. اسلایدها را با شکلات پر کنید. مطمئن باشید که بیش از حد شکلات در اسلایدها نریزید. بعد قالب را روی میز بکوبید (تا هوا و حباب داخلش خالی شود) و شکلات تمام فرورفتگی‌های قالب را کاملا پر کند. تمشک یخ زده و اسلایس شده را روی آن بریزید. قالب را در جای خنک یا یخچال قرار دهید. شکلات پس از خنک شده جمع می‌شود. بعد از 10 دقیقه اگر قالب را برگردانید از قالب جدا خواهد شد. اسلایدهای قالب از حمل نقل و فشار طولانی مدت در امان خواهند بود.

و طرف دیگر کار مطابق دلخواهتان خواهد بود. از هر نوع شکلاتی می‌توانید استفاده کنید، یا به آن هر چیزی اضافه کنید و به پشتش هر آنچه می‌خواهید بریزید.

مطاب مشابه

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه سورناپارت