فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
فروشگاه لوازم‌قنادی سورناپارت
دستور آشپزی

طرز تهیه شکلات بن بن

طرز تهیه شکلات بن بن

فهرست مقالات

طرز تهیه شکلات بن بن

مواد لازم برای تهیه شکلات بن بن :

  • ۳۰۰ گرم شکلات مرغوب قابل آب شدن (شکلات real یا همان بلژیکی و یا کامپاند همان ایرانی)
  • کره کاکائو
  • قالب پلی کربنات و در صورت نبودن قالب سیلیکونی
  • دماسنج ترجیحا لیزری
  • مواد مورد نیاز برای فیلینگ شکلات مثل گاناش ، مغزهای آجیلی ، کارامل و ….
  • رنگ خوراکی پودری دلخواه (در صورتی که بخواهید بن بن رنگی داشته باشید)

نیاز داریم تا با روش اصولی شروع به درست کردن این خوشمزه های خلاقانه بشیم.

طرز تهیه شکلات بن بن گاناش دار

در طرز تهیه شکلات بن بن ، در صورت رنگ آمیزی شکلات  ابتدا رنگ های بودری را در نسبت ۱ به ۱۰ در کره کاکائو آبشده یا شکلات سفید (به مدت ۳۰ ثانیه ۳۰ ثانیه تا آب شدن کامل در مایکروفر) حل میکنیم هر تعداد رنگ که نیاز داشته باشیم در ظرف های کوچک آماده میکنیم. قالب ها هم از قبل داخل یخچال میگداریم تا موقع رنگ آمیزی خنک باشند. بعد از رنگ آمیزی قالب ها دوباره داخل یخچال میگداریم تا خنک شوند. در این فاصله شکلات رو در مایکروفر ۳۰ ثانیه ۳۰ ثانیه چک میکنیم تا آب بشه و دمای ان به ۴۵ درجه سانتی گراد برسد. حالا زمان پوسته گیری شکلات است.

قالب ها را از یخچال خارج کرده و شکلات آب شده را که دماش باید به ۳۲ درجه رسیده باشد داخل آنها با قیف ریخته بعد از زدن چند ضربه کامل برمیگردانیم و روی قالب را با کاردک تمیز میکنیم و دوباره داخل یخچال قرار میدهیم. گاناش یا هر چیزی را که بعنوان فیلینگ شکلات دست ساز داخل بن بن ها میخواهیم قرار بدیم را آماده کرده و قالب ها رو از آن پر میکنیم. نوبت به بستن در شکلات رسیده است: برای اینکار دوباره شکلات آب شده با دمای ۳۰ درجه سانتی گراد داریم. قالب را با آن پر کرده و با کاردک کاملا صاف میکنیم. دوباره در یخچال میذاریم و تا ۲۰ دقیقه صبر میکنیم.

درآوردن شکلات از قالب

برای درآوردن شکلات از قالب پلی کربنات قالب را به یکباره روی سطح صاف با یک ضربه میکوبیم و شکلات ها از قالب خارج میشوند. در قالب سیلیکونی با احتیاط کتاره های قالب را از لبه شکلات جدا میکنیم . سپس شکلات خیلی راحت تر خارج میشود.

مطاب مشابه

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه سورناپارت