ترافل

اسم شیرینی ترافل به دلیل شباهت به نوعی قارچ خوارکی از جنس Tuber بر گرفته شده است. ترافل یک دسر مدرن بوده که در میان مردم جهان از محبوبیت بالایی برخوردار است.  این دسر در بعضی نقاط جهان به عنوان یک عده غذایی محصوب می شود.  اما در بیشتر نقاط جهان ترافل را به عنوان دسر بعد از صرف غذا میل می کنند. ترافل شکلاتی نوعی شیرینی یا دسر بوده که به طور سنتی با شکلات گاناش، پودر کاکائو ، نارگیل یا آجیل خرد شده و برشته شده (معمولاً فندق یا بادام) ، معمولاً به شکل کروی ، مخروطی یا خمیده تهیه می شود.

انواع اصلی ترافل شکلاتی عبارتند از:

ترافل فرانسوی : این دسر فرانسوی با خامه تازه و شکلات مایع تهیه شده و سپس در پودر کاکائو یا آجیل چرخانده می شود.

ترافل اسپانیایی : این مدل ترافل با شکلات تلخ ، شیر غلیظ شده ، رم (یا هر لیکور ترجیحی) ، درست میشود و در شکلات خرد شده چرخانده می شود.

ترافل معمولی اروپایی : ترافل اروپایی بیشترین ظرفدار را در میان بقیه مدل ترافل ها دارد و از شربتی از پودر کاکائو، پودر شیر، چربی ها ( خامه یا کره) و سایر مواد تشکیل دهنده برای ایجاد امولسیون روغن در آب درست می شود.

ترافل یا پرالین بلژیکی : این دسر با شکلات تلخ یا شیری پر شده از خمیر گاناش، باترکرم یا آجیل آماده می شود.

ترافل آمریکایی : این ترافل، به شکل یک بیضی نصفه و روکش شکلاتی، مخلوطی از شکلات های تیره یا شیری با کره، و در برخی موارد ، روغن نارگیل سفت شده تهیه و آماده می شود. جوزف اشمیت ، شکلات ساز سانفرانسیسکو، و بنیانگذار شیرینی جوزف اشمیت، در اواسط دهه 1980 این مدل تهیه ترافل را ابداع کرده است البته آمریکایی ها دو مدل ترافل به نام خود ثبت کردند؛ که اسم آن ترافل کالیفورنیایی است.

طرز تهیه ترافل

در مرحله اول شکلات های بنماری ( شکلات‌های تخته‌ای را خوب خرد کنید، سپس آن‌ها را درون یک کاسه متوسط بریزید. بعد آن را روی بخار آب بگذارید) تا کاملا به حالت مایع دربیایند. سپس بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه خامه قنادی را درون مایکروفر قرار دهید اما مواظب باشید که نجوشد. (روش بن ماری) و بعد این دو را باهم مخلوط کنید تا یک مایع یکدست به وجود بیاید. سپس آن را داخل قالب ترافل بریزید و میوه یا آجیل موردنظرتان را هم روی آن بریزید و به مدت ده تا بیست دقیقه آن را داخل یخچال بگذارید تا خوب سفت شود. بعد گذشت زمان قالب را از یخچال بیرون بیارید و ترافل را از درون قالب بیرون بیاورید. میتوانید روی ترافل را با سس شکلات تزئین کنید.